Перейти до змісту
  • Політика
  • украЇнська мова


    Мова заради УкраЇни!!!  

    240 проголосували

    1. 1. Чи цураєтесь ви рідноЇ мови?

      • так
        19
      • ні
        181
      • інколи, коли ніхто не бачить
        7
      • це вона мене цурається
        15
      • мовами не володію
        2
      • Як це?
        6
      • не скажу
        6


    Рекомендовані повідомлення

    Говорю в основном на русском, хотя на украинском тоже общаюсь часто

    Не люблю, когда говорят суржиком :dry:

    Жизнь даётся человеку один раз, и прожить её надо так, что бы там наверху офигели и сказали - А ну, повтори!
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    • Відповідей 345
    • Створено
    • Остання відповідь

    Топ авторів теми

    Топ авторів теми

    Разговариваю в основном на русском,на украинском изредка и по приколу.

    Life is sink or swim.

    Love is blinding - no surviving.(с)

    http://podpisi.babymania.org/b/90fe68b97f9a86c89d2083ab84b1090e.gif

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Розмовляю на українській мові частіше, також знаю і розмовляю російською.

    --------------------

    Кто небил студентом

    тому не понять

    как хочется секса.

    как хочется спать,

    как хочется препода,

    нах.... послать

    уехать домой

    и на все наплевать,

    Жизнь ето, игра виживает сильнейший....

    http://sys.wowatlantis.org.ua/wowbar/ub/129876/3_2_4/13_1_3_5_6.png

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    чаще всего на русском))),потому-что с детства привыкла...

    но легко могу переключится на украинский в любой момент

     

    Багато хто так думає і каже... Я не кажу що це не можливо, але сам переходив на українську і знаю ЯК це... Тож цікаво буде просто подивитись як ти будеш принаймі день спілкувавтись українською... Це насправді складно... Спочатку....

     

     

     

     

    Спілкуюсь винятково Рідною мовою. Перейти можу лише якщо хтось ЗОВСІМ не розуміє.

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Справді, перейти на українську тим, хто більшість свідомого життя спілкувався російською іноді досить складно. Але ті хто все ж перейшов - відчувають кайф. Тому що мова набагато красивіша і прикольніша, і навіть іноді можна зверхньо дивитись на тих, хто ще не перейшов і спілкується російською (напівжарт).

     

    Але остаточного переходу нації на рідну мову можна буде сподіватись лише зі зміною поколінь. Принаймні в Україні.

    Батьківщина - це не територія, а сума подвигів і звершень
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Всё моё окружение говорит по-русски, по этому и мне приходится тоже!А вообще я очень даже не против украинского языка и люблю иногда разговаривать на нём...

    Без глаз и без ума, любовь летит, не ведая сама, куда и как. Она, точь-в-точь как дети, легко попасть в свои же может сети.
    Будь верен себе, и тогда столь же верно, как ночь сменяет день, последует за этим верность другим людям.
    Уильям Шекспир

    Любовь - главный способ бегства от одиночества, которое мучит большинство мужчин и женщин в течение почти всей их жизни.
    От судьбы не убежишь! Ты можешь лишь не надолго спрятатся от нее!
    Но она всё равно тебя ... найдёт!(с)

    [AMATORY] forever!!!
    http://sign.kards.ru/images/sign/412/41183.jpg

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Наверно, очень тяжело выявить укр язык в чистом виде... Под многими влияниями находились...

    Очень радует укр язык в новостях и немного смущает броварской суржик. Пишу только на укр, русский безграмотный)))

    Все что нас не убивает делает нас еще сильнее...
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Всё моё окружение говорит по-русски, по этому и мне приходится тоже!А вообще я очень даже не против украинского языка и люблю иногда разговаривать на нём...

     

    Можливо це і прозвучить дещо парадоксально, але тому твоє оточення і розмовляє російської тому, що "тобі доводиться" теж говорити російською. Варто лише спробувати.
    Батьківщина - це не територія, а сума подвигів і звершень
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Гарна тема, хоч на форумі про українську мову не забуває, так чи ні я щирій патріот цієї мови, і знею проблем не маю
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Взагалі мені на багато легше розмовляти саме українською мовою але коли зі мною розмовляють на російській то і я з ввічливості переходжу на російську мову.

     

     

     

    У мене таке ж саме. Особливо коли в школі я підготую реферат на російській мові, а вчителька викликає і питає мене по цьому рефератуна українській мові, я втрачаю дар мовлення.

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    З 1го липня перейшла на українську. :blush200:

    Важко. Дуже важко. Особливо, коли майже всі навколо розмовляють російською...

    Хтось там казав, шо як не тут народився, то спілкуватися буде тепер російською, бо легше...

    Так от... Я народилася в Росії і 11 років там прожила. Батько в мене росіянин, мати українка...

    1999го року переїха в Україну. І... згодом стала українською націоналісткою. Тепер от, нарешті, перейшла на українську.

    Тож, було б бажання! :tongue:

     

    Доречі, в чому прикол: "Всє вАкрух гАвАрят пА-русскі, значіт і я буду."

    Так кажуть тільки слабкодухі...

    А власний приклад подати слабо??? :dry:

    Если тебе никогда не казалось, что ты на танцполе трахаешься с богом, значит, ты никогда по-настоящему и не танцевал... © Фил Джексон "Клубная Культура"
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    З 1го липня перейшла на українську. :blush200:

    Важко. Дуже важко. Особливо, коли майже всі навколо розмовляють російською...

    Хтось там казав, шо як не тут народився, то спілкуватися буде тепер російською, бо легше...

    Так от... Я народилася в Росії і 11 років там прожила. Батько в мене росіянин, мати українка...

    1999го року переїха в Україну. І... згодом стала українською націоналісткою. Тепер от, нарешті, перейшла на українську.

    Тож, було б бажання! :tongue:

     

    Доречі, в чому прикол: "Всє вАкрух гАвАрят пА-русскі, значіт і я буду."

    Так кажуть тільки слабкодухі...

    А власний приклад подати слабо??? :dry:

     

    +1 Не розмовляють нашою Рідною мовою з двох причин: 1) лінь, 2) сором

    Я коли почав спілкуватися виключно Рідною мовою, то одна моя знайома сказала "ну што ти как сілюк базаріш па украінскі", а я їй відповів "краще бути селюком, аніж бездушною московиткою, яка розмовляє так як треба і каже те, що треба..." Слава Український Нації!

    Нема Раю на всій землі та нема на небі (Т.Г.Шевченко)
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Вважаю, що мовної проблеми не існує, як такої... її створюють хіба шо політики, ну, і ті, кому це вигідно: дуже смішно, коли права права російської мови відстоюють люди, які ледве спілкуються цим самим "вєлікім і могучім".... тобто вони взагалі ледве розмовляють...

     

    А коли політики заявляють про те, що вони не можуть вивчити українську - тим самим вони розписуються в своїй розумовій неповноцінності: люди вчать іноземні, по декілька, а не могти вивчити мову, яка мінімум на 50% схожа на твою... Самі себе бовдурами виставляють. І чого тоді у владу пхатись?

     

    Важко? Можливо... але було би бажання...

    Не бачу проблем, щоб дві мови існували поруч - своїх дітей вивчатиму обох мов. А от що до утисків, то це взагалі нісенітниці. Українська за поки що діючою конституцією має бути основною, російська - альтернатива, натомість наразі майже не можливо знайти газет і журналів українською, вітчизняні книжки забиті в закутки... і не тому, що їх не читають, але це вже тема для окремої дискусії.

     

    Но, главное, чем больше языков я знаю, тем больше раз я человек. Кажется так звучит извесное высказывание?

    http://city.brovary.net/portal/uploads/1193400288/gallery_794_752_1297.png

    "Хто хоче - шукає можливості, а хто ні - причини" © Kорольов

    http://torrent.brovary.net/torrentbar/bar.php/2080.png

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Вважаю, що мовної проблеми не існує, як такої...

     

    А шо саме ти вважаєш проблемою?

    Я вважаю, те, шо державною мовою не розмовляє більшість країни - це проюлема.

    Если тебе никогда не казалось, что ты на танцполе трахаешься с богом, значит, ты никогда по-настоящему и не танцевал... © Фил Джексон "Клубная Культура"
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    А шо саме ти вважаєш проблемою?

    Я вважаю, те, шо державною мовою не розмовляє більшість країни - це проюлема.

     

    Проблема в існуванні певного стереотипу стосовно того, що "державною мовою не розмовляє більшість країни" - він помилковий. Як мінімум дві третини країни іноді або постійно спілкуються і читають (якщо потрапляють до рук українські видання) українською, заповнюють документи, навчаються і не кажуть "я не могу выучить" або "я не понимаю этот ваш малоросский" - останніх взагалі небагато. Решта, якщо навіть не володіють, бо не склалося, то прекрасно розуміють і хочуть, щоб їх діти навчалися цієї мови або, як мінімум, і цієї також.

     

    А ще, проблема в тому, що цей стереотип підтримують деякі провладні сили і сусідні держави, особливо серед малоосвічених верств населення, дуже піддатливих до впливу через ЗМІ і пропаганду. Але цей стереотип жевріє в головах тих людей доти, доки він має зовнішнє підживлення. І навіть попри існування цього стереотипу серед певних верств населення - це проблема суто політичного характеру: варто навести лад у верхівці і "гарячі голови" і донецька, і западенства швидко поохолонуть.

     

    Тож мовної проблеми не існує, існує криза влади ;)

    http://city.brovary.net/portal/uploads/1193400288/gallery_794_752_1297.png

    "Хто хоче - шукає можливості, а хто ні - причини" © Kорольов

    http://torrent.brovary.net/torrentbar/bar.php/2080.png

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    ...Як мінімум дві третини країни іноді або постійно спілкуються і читають (якщо потрапляють до рук українські видання) українською, заповнюють документи, навчаються...

     

    В тебе багато знайомих розмовляють українською? :blink:

    В мене 2/3 не набереться, хоч їх кількість постійно збільшується...

    А про навчатись - це взагалі у мене, наприклад, в універі десь 2/3 предметів викладається російською.

    От тобі й "як мінімум дві третини країни"... :dry:

    ...не володіють, бо не склалося...

     

    Шо значить "не склалося"???

    Вчитись треба, любі мої! :wink:

    Если тебе никогда не казалось, что ты на танцполе трахаешься с богом, значит, ты никогда по-настоящему и не танцевал... © Фил Джексон "Клубная Культура"
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    ні я нецураюся української мови тому що я Українець який живе в Броварах..... :smile:
    Не трудно умереть за друга, трудно найти друга за которого стоит умереть.
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    В тебе багато знайомих розмовляють українською? :blink:

    В мене 2/3 не набереться, хоч їх кількість постійно збільшується...

    А про навчатись - це взагалі у мене, наприклад, в універі десь 2/3 предметів викладається російською.

    От тобі й "як мінімум дві третини країни"... :dry:

     

    Шо значить "не склалося"???

    Вчитись треба, любі мої! :wink:

     

    Ну Юля, ти даєш... В універі 2\3 предметів викладаються російською? А де ти вчишся? Не в РОсії ж.. У нас теж була подібна ситуація - препод не хотів викладати українською, хоч і знав її. Весь курс на рога встав - його звільнили. Борітеся - поборите...

     

    ЗІ

    В мене 99% знайомих ураїнською спілкуються... В Броварах))

    Батьківщина - це не територія, а сума подвигів і звершень
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    В тебе багато знайомих розмовляють українською? :blink:

    В мене 2/3 не набереться, хоч їх кількість постійно збільшується...

    От тобі й "як мінімум дві третини країни"... :dry:

    "іноді або постійно спілкуються і читають (якщо потрапляють до рук українські видання) українською, заповнюють документи, навчаються..." :wink:

    Попри те, особливо в Броварах, дуже багато моїх знайомих спілкуються українською - повністю, частково, або хоч час від часу.

    В Києві, саме у мене, дуже схожа ситуація. Пичому інколи бувають дуже кумедні випадки: спілкуєшся з людиною російською і вона з тобою, а потім (випадково!!!) виявляється, що ти почав з нею говорити російською, думаючи, що їй так буде зручніше, а вона - думаючи, що тобі :laugh:

    А про навчатись - це взагалі у мене, наприклад, в універі десь 2/3 предметів викладається російською.

     

    Щодо предметів... хм, а шо за навчальний заклад? В будь-якому випадку, викладають - бо "ніхто не проти", при чому, як правило, через таке ставлення до навчання в принципі...

    ви в праві вимагати - вимагайте, і буде вам :wink:

    Шо значить "не склалося"???

    Вчитись треба, любі мої! :wink:

     

    Ну, ситуації бувають різні, та й не слід забувати, що у віці понад 40 років, дійсно досить проблематично вивчити нову мову, чи то українську, чи то англійську... при чому не через розумові здібності, а через обставини - відсутність вільного часу, робота, коло друзів тощо. От моя мама, наприклад, вона ніби й знає, але якщо спілкується, то з відчутним російським акцентом - трохи не вправно... щоб вдосконалюватись, їй потрібен вільний час і коло людей, які спілкуються українською, а не суржиком, а таких не багато... тому вона не хоче кривити душею і говорити аби як- спілкується російською... і хоч я розумію, що ті хто хочуть, шукають можливості, а ті, хто ні - причини, подібна позиція має право на існування. Але це не означає, що є мовна проблема :wink: Змінено користувачем хипарь

    http://city.brovary.net/portal/uploads/1193400288/gallery_794_752_1297.png

    "Хто хоче - шукає можливості, а хто ні - причини" © Kорольов

    http://torrent.brovary.net/torrentbar/bar.php/2080.png

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

     

     

    Ну, ситуації бувають різні, та й не слід забувати, що у віці понад 40 років, дійсно досить проблематично вивчити нову мову, чи то українську, чи то англійську... при чому не через розумові здібності, а через обставини - відсутність вільного часу, робота, коло друзів тощо.

     

    Проблема українців в тому, що вони занадто толерантні - одні з найтолерантніших у світі. Дозволяєм робити інгим все, що заманеться, навіть т. зв. патріоти завжди намагаються "не провокувати". Пригадується випадок, коли ми приїхали у Феодосію (під час відомих події з флотом НАТО) і одна бабуся досить нахабно розповідала мені, що не може прочитати якісь офіційні документи, бо не знає української і ... звинувачує в цьому владу! Яка толерантність, шановні? Якби вона не була бабусею (жінкою) я б її ударив. І там таких поглинаюча більшість. Яка, мля, толерантність??
    Батьківщина - це не територія, а сума подвигів і звершень
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    А я привык говорить по русски и друзья мои говорят по русски, ничего не имею против украинского, но буду говорить по русски...И было бы не плохо еслиб русский сделали вторым государственным...
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    А я привык говорить по русски и друзья мои говорят по русски, ничего не имею против украинского, но буду говорить по русски...И было бы не плохо еслиб русский сделали вторым государственным...

     

    От на яких підставах? "Я не против украинского но было бы не плохо еслиб русский сделали вторым государственным" Це як?
    Батьківщина - це не територія, а сума подвигів і звершень
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Я інколи спілкуюся російською на форумі,а так розмовляю українською,але не чисто українською. :blush200:
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Проблема українців в тому, що вони занадто толерантні - одні з найтолерантніших у світі. Дозволяєм робити інгим все, що заманеться, навіть т. зв. патріоти завжди намагаються "не провокувати". Пригадується випадок, коли ми приїхали у Феодосію (під час відомих події з флотом НАТО) і одна бабуся досить нахабно розповідала мені, що не може прочитати якісь офіційні документи, бо не знає української і ... звинувачує в цьому владу! Яка толерантність, шановні? Якби вона не була бабусею (жінкою) я б її ударив. І там таких поглинаюча більшість. Яка, мля, толерантність??

     

    А за шоб ви її, перепрошую, вдарили? За те, шо вона не розуміє української? І шо далі? Кого б ви вдарили настуним? :dry:

     

    Вибачте, але саме через таких, які б'ють, замість робити щось, щоб та бабуся взнала ураїнську, змогла прочитати, або, принаймні, не звинувачувала владу, а ставилась до цього з розумінням, і йде розбрат серед усього населення. Той хто не розуміє української, або не спілкується нею, хоче російську другою державною, щоб його "НЕ БИЛИ". Щоб він був повноправним громадянином. Та взагалі-то, таких, які зовсім не розуміють - дуже мало, і це дійсно, як правило, люди похилого віку, які все життя спілкувались російською. Решта і розуміють, і, при потребі, можуть писати. Але є і невеликий відсоток (при чому і з того, і з іншого боку), які роздмухують ворожнечу, замість шукати шляхи вирішення. Такі, які готові вдарити... і дітей, і жінок, і людей похилого віку, які не можуть дати відсіч.:angry:

     

    Хоч би посоромились таке заявляти. Натомість, краще скажіть, що ви зробили задля поширення і популяризаціїї української мови?

    http://city.brovary.net/portal/uploads/1193400288/gallery_794_752_1297.png

    "Хто хоче - шукає можливості, а хто ні - причини" © Kорольов

    http://torrent.brovary.net/torrentbar/bar.php/2080.png

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    От на яких підставах? "Я не против украинского но было бы не плохо еслиб русский сделали вторым государственным" Це як?

     

    Как минимум чтоб документацию можно было вести на русском языке на предприятиях, а то не всё понятно...Да всего это касается...Мне не нравится смотреь кино на украинском языке в кинотеатре, а ведь в укр переводе в основном идт самые кассовые фильмы...Можно много пимеров привести...
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти


    ×
    ×
    • Створити...

    Важлива інформація

    Використовуючи цей сайт, Ви погоджуєтеся з нашими Умови використання, Політика конфіденційності, Правила, Ми розмістили cookie-файлы на ваш пристрій, щоб допомогти зробити цей сайт кращим. Ви можете змінити налаштування cookie-файлів, або продовжити без зміни налаштувань..