Перейти до змісту
  • Загальні розмови
  • Броварські Школи


    Рекомендовані повідомлення

    У зв’язку з черговим різким підвищенням цін до редакції газети «Вісті» надійшло багато телефонних дзвінків від стурбованих батьків учнів броварських шкіл щодо харчування у цих закладах.

     

    За поясненням кореспондент «Вістей» звернувся до заступника начальника управління освіти Броварської міської ради Олени Никифорівни Лохової. Вона запевняє: «Станом на 26 жовтня 2007 року учні загальноосвітніх закладів забезпечені гарячим харчуванням з розрахунку 3 грн. на день. Кошти виділяє міська влада. Учні 1-4 класів на 100% забезпечені харчуванням, учні старших класів — на 37%».

     

    У 2007 році загальна сума виділених на харчування коштів становить 2 636 000 гривень. За 9 місяців цього року використано 1 838 571 гривню. Але раптове подорожчання вказало на те, що виділених коштів може не вистачити. Тому міська рада Броварів виділила додатково 100 000 гривень. «Якщо подорожчання припиниться, то наданих коштів має вистачити до кінця бюджетного року», — впевнено додає Олена Никифорівна.

     

    На питання про чутки щодо виділених «5 гривень на учня» заступник начальника відповіла: «На наступний рік планується виділити приблизно 5 мільйонів 589 тисяч гривень із розрахунку 5 гривень на учня. Тобто, ми вже все порахували, але зараз такий порядок, що для затвердження нових цін і винесення цього питання на сесію міської ради ми повинні провести низку процедур у декількох установах, які тривають місяць і більше.»

    А що ж з місцевими постачальниками продуктів для шкіл? «У нас є усна домовленість, і вони добровільно погодились завозити продукти харчування за старими цінами, — стверджує Олена Никифорівна. — Взагалі проблем із харчуванням ми не маємо».

     

    За словами державного чиновника, ситуація нормальна. Але чи дійсно все так безхмарно? Щоб розвіяти сумніви, наступним кроком став візит безпосередньо до шкіл.

     

    На дверях парадного входу Броварської спеціалізованої школи №7 красувалась вивіска: «Вхід до школи з двору». Ганок був обліплений робітниками, які активно ремонтували новий фасад. Зайшовши через «чорний вхід», побачила картину суцільного ремонту. Прояснив ситуацію директор школи Петро Васильович Приказчик, людина представницького вигляду, керівник за характером та прізвищем: «Ми намагаємось зробити все, щоб наша школа була найкращою. Іде ремонт парадної частини, актового та спортивного залів, закінчується ремонт їдальні. Бо крім того, щоб дітей добре нагодувати, їх ще треба десь посадити». Це добре, але шкода, що ремонт здійснюється під час навчання дітей.

     

    Щодо виділених коштів на харчування директор школи також назвав суму 3 гривні, але додав, що «за бажанням батьків, за їхній рахунок додається ще 1 гривня для організації полуденків для учнів». Через те, що харчування дітей старшого віку не передбачене, то на території школи працює буфет, де продається випічка. Але, за бажанням, за власні кошти старшокласники та педагогічний склад також можуть харчуватися у їдальні. Вчителі зізнаються, що обіди їх влаштовують. Та і сам директор частенько навідується до їдальні і каже, що «їжею повністю задоволений».

     

    Сергій Миколайович Бакал, директор ЗОШ №10, описав подібну ситуацію щодо розміру коштів, виділених на харчування, але додав, що деякі постачальники вже не можуть завозити продукцію за встановленими цінами. І навів приклад Броварського молокозаводу, який за два тижні до осінніх канікул перестав постачати продукцію.

     

    Чому по-різному ставляться постачальники до шкіл, невідомо, адже всі навчальні заклади обслуговують одні й ті ж підприємства: молокозавод, хлібозавод, «Дари ланів» та ПП М.А.Харлім. І якщо 7-ій школі продукцію завозять узгоджено, то у 10-ій намагаються заміняти деякі продукти іншими, які не суперечать нормам санстанції щодо харчування учнів.

     

    А ось ЗОШ №8 м. Бровари схоже трохи «втомлена». І сумний вираз обличчя директора Андрія Вікторовича Холодного вказує на те, що шкільні проблеми підвищенням цін на продукти харчування не обмежуються.

     

    Гарною новиною стало те, що постачальники продуктів годують учнів школи теж за старими цінами. Хоча їдальню можуть відвідувати лише певні категорії дітей, бо, за словами А.В.Холодного: «Через маленький штат харчоблоку — 2 повари, комірник і помічник повара — кількість приготовлених порцій обмежена». Буфету у школі немає. Старшокласники та педагоги бігають на перервах до сусіднього магазину домашньої випічки, де продаються також і продукти недієтичного складу: чіпси, газовані напої, сухарики. Але будемо сподіватись на їхнє свідоме ставлення до свого здоров’я.

     

    Третьою та останньою сходинкою на шляху до істини стала дискусія кореспондента з учнями та подорож до шкільних буфетів. Діти ніяких таємниць не відкрили. Підсумовуючи їхню дитячу відвертість, можна зробити висновок, що дай їм волю — і вони будуть харчуватись саме тими продуктами, яким броварська санстанція так прискіпливо обмежує доступ до їхніх шлунків. А невдоволення шкільним меню виникає лише через особисту неприйнятність окремих продуктів. «Не люблю цибулі у супі!», — сказав Юрко, учень 10-ої школи.

     

    Шкільні ж буфети, якщо вони є, продають лише випічку. Іноді, як у ЗОШ №9, до прейскуранту входять чупа-чупси та кукурудзяні палички, але це ще не кримінал.

     

    Отже, батьки, як запевняють керівники освітніх закладів, можуть спати спокійно: дітей годують і обіцяють, що проблем із цим не передбачається.

    І ще дещо про школи. Склалося таке враження, що все залежить не лише від місцевої влади, а й від самих керівників навчальних закладів. Якщо директор — господарник, то він організовує роботу так, щоб його школа не зазнавала проблем. І в разі форс-мажорних ситуацій у нього завжди є на прикметі шлях їх вирішення.

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Как вообще можна кушать в школьных столовках?Там только булочки можно покупать,единственное что там вкусное. :beee0000:

    Мы - все что есть в этом мире,мы все - кто есть в этом мире!Гордые - ДА,слабые - НЕТ!(Земфира)

    Мы стали друг для друга чуть больше чем чужие...Мы стали друг без друга чуть больше чем родные...Мы стали друг от друга чуть больше слышать песен...Мы стали друг о друге светло и нежно думать...(Сурганова)

     

    Я люблю тебя огромным небом!Я хочу любить тебя руками!(Сурганова)

    Позвони и я буду ждать,я буду знать кому из нас верить.Расскажи куда идти,зачем идти если заперты двери?(Земфира)

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Как вообще можна кушать в школьных столовках?Там только булочки можно покупать,единственное что там вкусное. :beee0000:

     

    хм...а булочки из какого мяса? :huh:

    http://newage.brovary.net/user.jpg

     

    Бог умер (с) Ницше

    Ницше умер (с) Бог

    Бугога (с) Смерть

    Все, что есть хорошего в жизни, либо незаконно, либо аморально, либо ведет к ожирению.

    Счастье - краткий промежуток времени, появляющийся при решении старых проблем, путем приобретения новых....

    У меня глаза добрые, а рубашка смирительная...

    Я просто попугаю всех до смерти, никто даже не заметит.

    От судьбы не уйдешь, а если ушел - значит не судьба...

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Не знаю как у вас в школах, а во второй школе обеды нормальные! :wink:
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    хм...а булочки из какого мяса? :huh:

     

    :stop0000: с мясом покупать нельзя!!!!!!!-это опасно,я жить хочу)

    Мы - все что есть в этом мире,мы все - кто есть в этом мире!Гордые - ДА,слабые - НЕТ!(Земфира)

    Мы стали друг для друга чуть больше чем чужие...Мы стали друг без друга чуть больше чем родные...Мы стали друг от друга чуть больше слышать песен...Мы стали друг о друге светло и нежно думать...(Сурганова)

     

    Я люблю тебя огромным небом!Я хочу любить тебя руками!(Сурганова)

    Позвони и я буду ждать,я буду знать кому из нас верить.Расскажи куда идти,зачем идти если заперты двери?(Земфира)

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    :stop0000: с мясом покупать нельзя!!!!!!!-это опасно,я жить хочу)

     

    а я-то думаю,почему стали закрывать на карантин,куда дети деваются...))))

    http://newage.brovary.net/user.jpg

     

    Бог умер (с) Ницше

    Ницше умер (с) Бог

    Бугога (с) Смерть

    Все, что есть хорошего в жизни, либо незаконно, либо аморально, либо ведет к ожирению.

    Счастье - краткий промежуток времени, появляющийся при решении старых проблем, путем приобретения новых....

    У меня глаза добрые, а рубашка смирительная...

    Я просто попугаю всех до смерти, никто даже не заметит.

    От судьбы не уйдешь, а если ушел - значит не судьба...

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Не знаю как у вас в школах, а во второй школе обеды нормальные! :wink:

     

    дай бог вам здоров"я!!!)))) Змінено користувачем Luke

    коли ти приходиш у гості,

    я готую тобі тости...

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    дай бог вам здоров"я!!!))))

     

    Не вижу смысла поддерживать этот флуд, но всё же скажу, не надо тут, это всех касаеться, понтоваться и делать вид, что не покупаете булочки в школьных столовых-не поверю... :wink:
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Не вижу смысла поддерживать этот флуд, но всё же скажу, не надо тут, это всех касаеться, понтоваться и делать вид, что не покупаете булочки в школьных столовых-не поверю... :wink:

     

    на что спорим? :smile: у нас Домашняя Выпечка под носом..зачем покупать что попало когда можно выбежать и купить нормальный продукт?) Покупал оч редко когда домашней выпечки не было, а как только появилась забыл что такое школьная столовая

     

    дай бог вам здоров"я!!!))))

     

    +1:DD
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    возможно, в школах и можно обедать, при условии, что накрывать и заниматся всей этоей херней будет персонал, а не "дежурные по классам".

    т.к. видел, как дежурные по столовой дежурят, да и сам дежурил (5 школа), к обедам в школьной столовой стремаюсь прикоснуться=)

    ну а в плане булочек, то к ним отношение вполне нормальное, но лучше в выпечку сходить)

    Змінено користувачем DeN

     

    ^ _ ^

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    а я в столовку даже не хожу. Мне проще пойти на улицу в магазин, купить чего-то пожевать и всё. Раз в столовке траванулся, больше не хочу!
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    а я в столовку даже не хожу. Мне проще пойти на улицу в магазин, купить чего-то пожевать и всё. Раз в столовке траванулся, больше не хочу!

     

    Молоток, лучше пожрать чипсов, а потом слечь с желудком. Я за столовку. У нас в НВК были просто офигительные обеды, булочки, чаи.
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Тю, хаваю в 3-й школе, мне нравится все, да и еще на шару :blush200:
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Всегда кушал в родной 6 школе, и пока жив ))) там нормальный хавчик )
    http://city.brovary.net/portal/uploads/1262545545/gallery_1641_325_4434.jpg

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    НЕ знаю как там сечас но когда я учился то я то у нас в столовой были булочки и все ну стоял какойто киоск ище! все! чесно сказать было очень отвратительно......
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    мы в столовую заходим пару рас, обеды не берём, берём только 15 булочек на троих и 6 соков!

    Зацени 6 законов жизни:

    1) ты не можешь дотронуться языком до всех своих зубов

    2) все идиоты, после прочтения вышесказанного, пробуют это на деле

    3) первый закон - ложь 4) сейчас ты улыбаешься, потому что ты - идиот

    5) скоро ты перешлёшь эту мессагу другому идиоту

    6) на твоём лице до сих пор блестит идиотская улыбкa ))

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    я за столовку. Булочки с соком просто класс
    Impossible is nothing
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Я тоже за столовку,мы с однокласеиками там обеды тоже не берём,но чяй или сок с бклочьками всегда!
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    В 6 школе когдато было 3 грн обед .Бывало если первое и второе то 3 грн,если токо первои всиравно 3 грн ,а вот щас 6 грн.Так мы покупаем токо булички и сок,и то до 2 еремены ничего уже нету))
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    я за столовку. Булочки с соком просто класс

     

     

     

    Я тоже за столовку,мы с однокласеиками там обеды тоже не берём,но чяй или сок с бклочьками всегда!

     

     

     

     

    причем тут голосовалка за против тут нужно про школу розказывать !

    Змінено користувачем Alinka_kiss
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Когда училась в 5 школе постоянно покупала булочки с корицей, иногда с повидлом.Очень нравились, скучаю за булочками с корицей.
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Молоток, лучше пожрать чипсов, а потом слечь с желудком. Я за столовку. У нас в НВК были просто офигительные обеды, булочки, чаи.

     

    ты еще скажи что наши треугольные пирожки с мясом от которых собачкой попахивает зыбест. А у нас в НВК стоит под носом выпечка для людей которым дорого здоровье Змінено користувачем Moon-Sun
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Кормят только 1-4кл. для остальных класов - буфет

    ну ещё дежурных по столовой кормят!

    Змінено користувачем Odri
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Да начитался я уже до ужаса......... вот как оно получается на школьниках старше 4 класса набивают деньги! По законодательству обязаны кормить всю школу, а не младшие классы.....
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Единственное что можно сделать в школьной столовой,это да-купить палёную булочку.
    http://city.brovary.net/portal/uploads/1229871444/gallery_4381_1471_498.jpg
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    ×
    ×
    • Створити...

    Важлива інформація

    Використовуючи цей сайт, Ви погоджуєтеся з нашими Умови використання, Політика конфіденційності, Правила, Ми розмістили cookie-файлы на ваш пристрій, щоб допомогти зробити цей сайт кращим. Ви можете змінити налаштування cookie-файлів, або продовжити без зміни налаштувань..