Перейти до змісту
  • Загальні розмови
  • дуже цікава статья


    Гість Mag

    Рекомендовані повідомлення

    Народ будьласка не полінуйтесь прочитайте і скажіть що ви про це думаєте

     

    Тернопіль оголосили світовим центром комп’ютерних піратів

     

     

    Дмитро Савицький уже відчув на собі негативні наслідки піратської слави нашого міста. Але юнак переконаний, що справедливість таки візьме гору і йому вдасться перемогти на престижному конкурсі

     

    Уявіть собі, що ви доволі талановита в певній галузі людина. Щоб самоутвердитися та й зрештою для переходу на якісно новий щабель у своєму поступі вперед, ви вирішуєте взяти участь в одному з надзвичайно престижних конкурсів. Вдень і вночі працюєте над своїм шедевром, вкладаєте в нього не тільки знання та досвід, набуті роками, але й душу, самого себе. Згодом вже заповнюєте анкету учасника конкурсу і з нетерпінням очікуєте результатів. Проходить тиждень, місяць, і аж раптом виявляєте, що вашу заявку не те що оцінювати, а навіть розглядати ніхто не збирається! І все тому, що ви – українець. Та ще й зі славного міста Тернополя. Ну як, моторошно? Чи вам не віриться, що щось подібне взагалі може трапитись? Виявляється, може. Саме така історія нещодавно трапилась з тернопільським комп’ютерним дизайнером Дмитром Савицьким.

    Одним із захоплень Дмитра є створення обличчя Інтернет-сайтів. Якщо висловлюватися простіше, то це як глянцева обкладинка журналу, тільки для Інтернету. Освоївши найновішу техніку Flash для дизайну сайтів, розробив Інтернет-представництво для одного тернопільського магазину.

    Над проектом Дмитро інтенсивно працював чотири місяці, намагався зробити ресурс стильним, видовищним і разом з тим практичним. Адже абсолютна більшість сторінок на Інтернеті складаються із нерухомих об’єктів, схожих на звичайну чорно-білу газету. За допомогою нової технології Flash можна буквально оживити сторінку – додати звук та відео. Розгортаєш газету – а там замість неживих фото та тексту рухаються герої, кожен має свій характер і настрій. Саме такий сайт створив Дмитро. Результатом залишився задоволеним, тож без вагань вирішив представити свою роботу на конкурсі “Macromedia Site of the Day”, що буквально означає „Сайт дня на “Макромедіа” (“Макромедіа” – це комп’ютерний гігант на кшталт “Майкрософту”, монополіст на ринку сучасних Інтернет-технологій – прим. авт.). Для дизайнерів – це своєрідний аналог “Оскара” чи “MTV-awards”, який, окрім всесвітнього визнання, відкриває перед дизайнером нові професійні горизонти. Проте на сайт Дмитра ніхто з організаторів так і не зазирнув. А коли хлопець нагадав про себе, йому пояснили, що після за-тримання тернопільського хакера Максима Ковальчука (якого звинувачують у продажу піратських копій програм тієї ж фірми “Макромедіа”), Тернопіль у комп’ютерних колах став буквально всесвітнім центром піратів. Та й сама Україна має в цьому плані надто підмочену репутацію, тож сподіватися її вихідцям на якісь успіхи у подібних конкурсах особливо не варто. При цьому Дмитру порадили зазирнути у такий собі “чорний список” “Світового Альянсу Програмного Забезпечення”.

     

    У ньому країни, в яких процвітає комп’ютерне піратство, розділені на кілька груп. З двадцяток країн потребують, щоб за ними “дивитися”. Ще майже десять країн удостоїлися “честі” “особливого нагляду”. До цієї когорти потрапила Росія, Індія, Польща, Бразилія та ін. Двом країнам надали “окремого пріоритету”, завдяки якому до них слід ставитись з особливою пересторогою. Це – Китай та Парагвай. А на вершині списку з титулом “Країна з найвищим пріоритетом” красується Україна. Ось вам і “офірний цапик”. Звісно, з багатьма наріканнями великих виробників та розробників новітніх комп’ютерних технологій на кшталт “Microsoft” чи “Macromedia” можна погодитись. Однак незаперечно й те, що чимало їхніх вимог призвели б до банкрутства аналогічних підприємств України, а відтак залишили б нас без передових технологій і відкинули б у економічному рості на десяток років назад.

     

    До того ж, “таврують” українців лише на офіційному рівні. При цьому чимало заокеанських компаній для розробки того ж сайту звертаються до… фахівців з пострадянських просторів. Чому? Та через те, що їхні послуги обходяться значно дешевше, а якість та терміни виконання залишають тих же американців далеко позаду. Як видно, американці максимально користуються з начепленої на Україну бірки “передового пірата”. А після скандалу з тернопільським хакером місцевим комп’ютерним “геніям” і взагалі не позаздриш. Втім, Дмитро аж ніяк не збирається падати духом.

     

    “Коли ми з друзями разом заповнювали анкету на конкурс, – каже Дмитро, – у графі „адреса” я написав: Україна, Тернопіль. Друзі переконували мене писати адресу наших американських партнерів. Мовляв, анкету громадянина України там ніхто і розглядати не буде. Але я зробив по-своєму, бо гордився тим, що я українець і звати мене Дмитро, а не якийсь там Джеймс. І я певен, що таки виграю цей конкурс – чого б мені це не коштувало. Просто наступного разу в анкеті таки напишу, що я зі США, а на врученні нагороди скажу, що я Дмитро. І живу я в Тернополі. І що ніякі ми не пірати, а чесні, працелюбні люди”.

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Що я думаю з цього приводу? Хм...очевидо, що стаття написана у стилі: Ахтунг, б"ють нашого брата!!! Якщо подивитися глибше, абстрагувавшись від ображених національно-патріотичних почуттів, то стає ясно, що в статті крім полум'яної критики на адресу американських буржуїнів нічого конкретного не наводиться. Чому стаття промовчала щодо того, на якому софті розробляв свій "шедевр" (виділив слово в лапки, оскільки нам навіть не було вказано адреси флешового мультику, про який власне і йде мова) вельмишановний геній комп'ютерного дизайну, пан Дмитрик? Де є та сама ліцензія, її номер та ім'я особи на котру вона виписана? Впевнений, що немає. А якщо немає - то не варто було й сунутись на буржуйські конкурси краси і виставляти там свої претензії на призи у тій чи іншій номінації. Якщо користувався краденим Swish-oм, то в першу й останню чергу повинен звинувачувати виключно себе. При цьому Дмитру порадили зазирнути у такий собі “чорний список” “Світового Альянсу Програмного Забезпечення”. У ньому країни, в яких процвітає комп’ютерне піратство, розділені на кілька груп. З двадцяток країн потребують, щоб за ними “дивитися”. Ще майже десять країн удостоїлися “честі” “особливого нагляду”. До цієї когорти потрапила Росія, Індія, Польща, Бразилія та ін. Двом країнам надали “окремого пріоритету”, завдяки якому до них слід ставитись з особливою пересторогою. Це – Китай та Парагвай. А на вершині списку з титулом “Країна з найвищим пріоритетом” красується Україна. Ось вам і “офірний цапик”. Фе, як багато розказують про невідомо яку і невідомо ким складену цидулку. А чи не простіше було б просто навести на неї лінк? Ми тут люди не дурні - по-англійськи читати вміємо, отож би й самі оцінили правда це чи ні. І я певен, що таки виграю цей конкурс – чого б мені це не коштувало. Просто наступного разу в анкеті таки напишу, що я зі США, а на врученні нагороди скажу, що я Дмитро. І живу я в Тернополі. І що ніякі ми не пірати, а чесні, працелюбні люди”. Краще би вказав в анкеті номер своєї ліцензії. “Макромедіа” – це комп’ютерний гігант на кшталт “Майкрософту”, монополіст на ринку сучасних Інтернет-технологій 1: Макромедії до Майкрософту, як Мосьці до слона. 2: Макромедія такий же монополіст, як і я іспанський льотчик. Висновки: Текст статті висмоктаний з пальця, написаний якимось провінційним журналюкою-аматором за один вечір, під значним впливом пиво-нікотинової реальності, та на основі історії, почутої від такого ж як і він невдахи аматора-програматора. З моєї точки зору, стаття побудована скоріше на гіпотезуванні, чи то пак художньому фантазуванні автора. Не посилаючись на жоден конкретний факт, стаття є абсолютно невартою читацької уваги. Можу лише привітати шановного пана Бобана, із внесенням своєї лепти у засмічування українського медіа-простору черговою низькопробною продукцією, а самої України - додатковою макулатурою. Нічого більшого від газети типу "Тернопілєр Цайтунг" очікувати і не доводилось. Рівень кожного інтелектуального продукту завжди відповідає певному рівневі освіченості споживача. Переконаний, що знайдуться люди, які з розумінням сприймуть проблеми, підняті даною статтею. Опитування: Чи сподобалась мені ця стаття? Я проголосував: Однозначно НІ!
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Хм... Маєш рацію... Але все таки дехто (а може й багато хто), кого пропустили на конкурс теж користується піратською продукцією! Але в принципі я з тобою згоден. :sl
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    до intenati

    Привіт!

     

    Мене звати Дмитро. Адреса сайту - http://www.westtele.com/. Сайт дійсно робився на неліцензійному Flash, але це була спроба заявити про себе і виграти грант, за допомогою якого можна купити багато нових комп'ютерів та ліцензійного софту. Сайт http://www.te-ga.com/, який також розробляв я, в минулому році виграв перше місце на конкурсі який влаштувало Посольство США в Україні. Ми отримали грант та закупили нове обладнання та ліцензійне програмне забезпечення, але для верстки, а не для Flash дизайну. Завдяки гранту ми змогли розширити існуючий сайт за бути впевненими у завтрашньому дні. Сайт http://www.westtele.com/ був лише спробою показати що ми можемо робити якісні сайти і самостійно працювати із посольством і виконувати якісні роботи для Інтернету, на Flash зокрема.

     

    З повагою, Дмитро.

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    ------- І я певен, що таки виграю цей конкурс – чого б мені це не коштувало. Просто наступного разу в анкеті таки напишу, що я зі США, а на врученні нагороди скажу, що я Дмитро. І живу я в Тернополі. І що ніякі ми не пірати, а чесні, працелюбні люди”. Краще би вказав в анкеті номер своєї ліцензії. ------ Я використовую trial версію програми Flash. Строк користування складає 30 днів, після цього програму потрібно вилучити із комп'ютера, але після цього її ніхто не забороняє поставити другий раз. З Flash я працював близько 1,5 місяців (решта - підготовка матеріалу). -------------- “Макромедіа” – це комп’ютерний гігант на кшталт “Майкрософту”, монополіст на ринку сучасних Інтернет-технологій 1: Макромедії до Майкрософту, як Мосьці до слона. 2: Макромедія такий же монополіст, як і я іспанський льотчик. --------------- Макромедія викупила технологію Flash та володіє монопольною ліцензією на неї. Існують продукти Swish, Corel Knochout, Adobe Livemotion але вони просто дитячі іграшки порівняно із оригінальним Flash. Макромедіа це дійсно комп'ютерний гігант, більший за Adobe, але менший за Microsoft. Також Макромедіа найдинамічніша компанія із розробки програмного забезпечення для Інтернет. До Майкрософт їй дійсно далеко, але це не означає що вона не гігант. --- 2: Макромедія такий же монополіст, як і я іспанський льотчик. Макромедіа є власником технології Flash. Вона монополіст. Так само як Adobe володіє Acrobat, вона є монополістом. Є програми які створюють PDF, так само як і Flash, але вони дуже далекі від оригіналу. Internati, не в образу, але в цьому питанні ви дійсно трохи схожі на льотчика, але українського... ------ Текст статті висмоктаний з пальця, написаний якимось провінційним журналюкою-аматором за один вечір, під значним впливом пиво-нікотинової реальності, та на основі історії, почутої від такого ж як і він невдахи аматора-програматора. З моєї точки зору, стаття побудована скоріше на гіпотезуванні, чи то пак художньому фантазуванні автора. Не посилаючись на жоден конкретний факт, стаття є абсолютно невартою читацької уваги. Можу лише привітати шановного пана Бобана, із внесенням своєї лепти у засмічування українського медіа-простору черговою низькопробною продукцією, а самої України - додатковою макулатурою. -------------- Я не хочу вести далі дискусію із людиною, яка не будучу знайомою із автором статті дозволяє собі розмовляти про речі, наведені у попередньому абзаці. Почніть поважати інших людей, пане Internati, тоді і світ почне здаватися іншим. З повагою до усіх читачів форуму, Дмитро.
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    1. Я в данный момент очень пян 2. Читать все ето сейчас нестану ( но завтра прочитаю обезательно... После опохмелки)3. Очень радует что на нашем форуме зарегились продвинутые люди ( Не двинутые :st А продвинутые )4. Всем спасибо все свободны :gn ЗЫ. Извените что я так нагло влез но просто решыл напомнить о своём сушествовании :gigi .... Давно я на форуме не писал ( с ударением на А :hihi2 )
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Уже второй день хочу все вишесказанное внимательно прочитать и усвоить, но опять нет времени - через 5 мин надо убегать на работу :( :( :( :cry: :cry: :cry:
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    To: Diman

     

    Дмитре, перш за все хочу перепросити тебе за висловлювання щодо "невдахи аматора-програматора". Я визнаю, що воно було недоречним, і права так називати тебе я не мав. Ще раз вибач.

     

    Тепер до суті справи:

     

    Повинен визнати, що сайт http://www.te-ga.com/ зроблений на дійсно достойному рівні, по крайній мірі зовні. Якість написання скриптів перевірити неможливо, хоча для форуму і чату, очевидно, було використано стандартні фрівеа шаблони. У всякому випадку, мені сподобалось!

     

    Я все ж переконаний у тому, що ти не настільки наївний і прекрасно розумієш, що використання завідомо краденої інтелектуальної власності для досягнення нехай навіть і благих цілей не може бути оправданням.

    Уяви себе на місці фірми Макромедіа. Ти вкладаєш свій час, зусилля, а також мільйони доларів у розробку програмного продукту, ти несеш комерційний ризик можливості кожного моменту опинитися на лаві ринкових банкрутів-аутсайдерів, і ось, раптом, приходить до тебе пан із Папуа Нової Гвінеї з твоїм же краденим продуктом у кишені, і починає виставляти якісь претензії на...(АХТУНГ!!!) грошову підтримку від тебе ж, а потім, одержавши оправдану відмову, ще й ображатись, нарікаючи на дискримінацію за географічною ознакою.

    Дмитре, невже можна щиро вірити в те, що будь ти зараз в США, тобі би дали цей приз, не дивлячись твоє на піратство?

     

    Я використовую trial версію програми Flash. Строк користування складає 30 днів, після цього програму потрібно вилучити із комп'ютера, але після цього її ніхто не забороняє поставити другий раз. З Flash я працював близько 1,5 місяців (решта - підготовка матеріалу).

    З юридичної точки зору твоє вищенаведене висловлювання звучить більш ніж наївно.

    Невже ти не пробував читати їхні AGB (Eula по-англійськи)?

    Думаю, що ні!

    Можу тільки порекомендувати тобі прочитати текст договору, який обов"язково з"являється при інсталяції програми, і який було укладено між тобою та Макромедією під час інсталяції програми.

    Уважно прочитай наступні його моменти:

    ?1, пункт (e):

    "Trial Version" means a version of the Software, so identified, to be used only to review, demonstrate and evaluate the Software for a limited time period.

    Більше того,

    ?3, пункт (f) звучить:

    Unless otherwise provided herein, you shall not in the aggregate, install or use more than one copy of the Trial Version of the Software

    Думаю цим дано відповідь на більшість твоїх запитань. Ти однозначно користувався інтелектуальною власністю, яка тобі не належала, і права на використання якої ти не мав.

    Детальніше, із AGB Макромедії можеш ознайомитись тут: http://www.euv-ffo.de/~euv-7227/AGB_macromedia.doc

     

    Макромедіа викупила технологію Flash та володіє монопольною ліцензією на неї. Існують продукти Swish, Corel Knochout, Adobe Livemotion але вони просто дитячі іграшки порівняно із оригінальним Flash.

    Вважаю недоречним стверджування, що фірма, яка володіє певною технологією, є монополістом на ринку. Монополістами є компанії, які володіють цілим ринком, а не його окремим сектором. Інакше, iз таким же успіхом можна зарахувати до монополістів і Intel, оскільки тільки вони продукують процесори Pentium.

    Проте подальший спір щодо семантичного значення слова "монополіст" вважатиму недоречним.

     

    Макромедіа це дійсно комп'ютерний гігант, більший за Adobe, але менший за Microsoft.

    Скажи будь-ласка, за кого ти нас тут приймаєш? Може за повних даунів?

    Читай:

    Adobe, the third-largest software maker in the United States with more than $1 billion in annual revenues and a market capitalization of $17.5 billion, would at first glance seem to be playing Goliath to Macromedia's David. Macromedia had fiscal year 2000 revenues of $264 million and has a Wall Street valuation of $3.7 billion.

    Джерело: http://news.com.com/2100-1023_3-246913.html

     

    Тепер декілька слів стосовно http://www.westtele.com

    Мав намір дещо дізнатися про ціни на послуги, що надаються вашим магазином.

    Для цього, зайшовши на сайт, вибрав "виділена лінія", натиснув "відкрити сайт", прослухав блюзнірську тираду пана Тараса про те, як його звати, і який супермодний у нього магазин, про те, як він попросив Леоніда Даниловича зачекати хвилинку на дроті, бо в нього клієнт. Мені це надоїло, і я, в надії все ж потрапити на головну сторінку, натиснув "перевідкрити сайт". У відповідь же почув, як пан Тарас, задумавшись що ж зі мною робити, "послав мене на...". Роздратовано я закрив вікно, так і не дочекавшись коли появиться на екрані та головна сторінка.

    Пізніше все ж таки знову відкрив твій сайт. На цей раз пропустив захоплююче (наголошую: Захоплююче!!!) шоу, і відразу попав на головну сторінку. Її інтерфейс написано, в основному, непогано, хоча як на мене трохи перенасичено анімацією. Проте враховуючи демонстративний характер сайту ставлюсь до цього з належним розумінням. Очевидно, що ти потратив не один день на розробку дизайну та аудіовізуальних елементів.

     

    Знову ж таки, в цьому топіку ми обговорюємо не тебе особисто, і навіть не твій сайт, а статтю пана Бобана (це щоб не сказати пана Бебека) у Тернопільській газеті. Погодься, площина, в котрій написана його стаття, а саме навмисне приниження розумних українців тупими янкі, є в даному випадку більш ніж недоречною.

    Під кінець перепрошую за в дечому агресивний тон цього коменту. Просто дістає, коли з розумним виразом обличчя тобі промивають мізки, примушуючи повірити у черговий сон рябої кобили.

    Буду вдячний, за твою відповідь.

    З повагою особисто до Тебе, та до всіх інших дописувачів,

    Інтернаті.

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    • 2 тижня через...
    Корреспондент.net 21 Августа 2003, 19:08 Уже через полгода, как ожидается, на всех станциях столичного метро будет доступна мобильная связь всех операторов сотовой связи. Об этом, как передает Интерфакс-Украина, заявил начальник предприятия "Киевский метрополитен" Николай Шавловский. По его словам, соответствующий договор подготовлен и в пятницу будет приниматься решение о его окончательном подписании с фирмой "Проксимус", которая намерена установить соответствующее оборудование на станциях метро. Николай Шавловский сообщил, что для пользования мобильной связью на подземных станциях метро Киевский метрополитен дает разрешение использовать щелевой кабель, который проложен для связи между машинистами. Как известно, для связи между машинистами этот кабель используется на частоте 430-460 Мгц, а для мобильной связи будет использоваться частота 1600-1800 Мгц. Таким образом, связь между машинистами и мобильная связь не будут накладываться. Помимо этого, метрополитен предоставит помещение для установки соответствующего оборудования. Таким образом, метрополитен получает дополнительный вид связи и, кроме того, будет получать плату за аренду коммуникаций и помещений. Кроме того, компания "Проксимус" выделяет метрополитену бесплатно 100 мобильных номеров согласно договору.
    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    ×
    ×
    • Створити...

    Важлива інформація

    Використовуючи цей сайт, Ви погоджуєтеся з нашими Умови використання, Політика конфіденційності, Правила, Ми розмістили cookie-файлы на ваш пристрій, щоб допомогти зробити цей сайт кращим. Ви можете змінити налаштування cookie-файлів, або продовжити без зміни налаштувань..