Перейти до змісту
  • Новини порталу
  • Гаряча телефонна лінія СБУ


    Рекомендовані повідомлення

    Шановні співвітчизники!

    У Службі безпеки України працює гаряча телефонна лінія для спільної з громадськістю боротьби із сепаратизмом, тероризмом та корупцією.

    Цілодобово за безкоштовним номером 0 800 501 482 на засадах довіри і співпраці громадяни України можуть повідомити в СБУ про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності, а також корупційні дії чиновників.

    Відповідну інформацію можна повідомити також за телефоном чергового міськрайвідділення СБУ, та за телефонами гарячої лінії «102».

     

    Як поводитись при виявленні підозрілого предмету, який може бути вибуховим пристроєм?

    Якщо Ви виявили підозрілий предмет, який, на Вашу думку, не повинен знаходитися у відповідному місці, не залишайте цей факт без уваги.

    Якщо Ви виявили у громадському транспорті річ, залишену без нагляду власника, опитайте людей, що перебувають поруч. Намагайтеся встановити, чия вона і хто її міг залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водієві.

    Якщо Ви виявили невідомий предмет у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. Якщо власник не встановлений - негайно повідомте про знахідку в найближче відділення міліції.

    Якщо Ви виявили невідомий предмет в установі, невідкладно повідомте про знахідку адміністрації або охороні.

    Слід звертати увагу на залишені без нагляду власників у громадських місцях валізи, пакунки, коробки та інші предмети, поштові відправлення без відправника, або з невідомими вмістом, предмети, схожі на бойові припаси, учбово-імітаційні, сигнальні, освітлювальні, піротехнічні вироби, чи їх елементи, пакунки чи предмети, від яких чутно звуки годинникового механізму, запах бензину, гасу, розчиннику, паливно-мастильних, хімічних матеріалів, виходить дим.

    В усіх перерахованих випадках:

    не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;

    зафіксуйте час виявлення предмету;

    намагайтеся зробити усе можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;

    обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (Ви є важливим свідком).

    Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

    Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями - це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань.

    Роз'ясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під'їзді, може бути небезпечним.

     

    Як діяти при отриманні повідомлення про евакуацію?

    Повідомлення про евакуацію може надійти не лише у разі виявлення вибухового пристрою і ліквідації наслідків терористичного акту, але й у випадку пожежі, стихійного лиха тощо.

    Отримавши повідомлення від представників влади або правоохоронних органів про початок евакуації, зберігайте спокій і чітко виконуйте їхні команди.

    Якщо ви перебуваєте у квартирі, виконайте такі дії:

    візьміть особисті документи, гроші, цінності;

    відключіть електрику, воду і газ;

    надайте допомогу в евакуації літнім і важко хворим людям;

    обов'язково замкніть вхідні двері на замок.

    Не допускайте паніки, істерики і поспіху. Приміщення залишайте організовано.

    Повертайтеся у приміщення тільки після дозволу відповідальних осіб.

    Пам'ятайте, що від узгодженості і чіткості ваших дій залежатиме життя і здоров'я багатьох людей.

    Посилання на коментар
    Поділитись на інші сайти

    Гість
    Ця тема закрита для опублікування відповідей.
    ×
    ×
    • Створити...

    Важлива інформація

    Використовуючи цей сайт, Ви погоджуєтеся з нашими Умови використання, Політика конфіденційності, Правила, Ми розмістили cookie-файлы на ваш пристрій, щоб допомогти зробити цей сайт кращим. Ви можете змінити налаштування cookie-файлів, або продовжити без зміни налаштувань..